Вагітність і служба. Як поєднувати?

Планування вагітності та догляд за дитиною, встановлення та підтримання родинного зв'язку на відстані та нові виклики у стосунках. У цьому розділі знайдете матеріали, як балансувати сім’ям військовослужбовців.

Вагітність — не тільки про відповідальність та страхи

Реальність вагітності для партнерок військовослужбовців. Звички і маленькі ритуали в парі, що допоможуть у стосунках.

Як правильно обрати пологовий та як діяти у різних сценаріях пологів

Що треба знати при виборі пологового будинку, на що звертати увагу і які питання ставити лікарям. Практичні поради для комфорту мами і малюка.

Вагітність і служба. Як поєднувати?

Ейфорія після народження, післяпологова депресія, нові виклики у стосунках. Як балансувати в родині військовослужбовця.

Будемо батьками: альтернативні способи

Що треба знати, коли плануєте вагітність. Ризики та переваги альтернативних способів запліднення. Як репродуктивні клініки допомагають військовим.

Здоровий батько — здорова родина

Відсутність симптомів не завжди гарантує здоров’я. Регулярні обстеження і перевірки організму допоможуть уникнути хвороб і передачі інфекцій іншим.

Наважитись на батьківство разом

Свідомий підхід до рішення мати дитину. Як зважити всі «за» і «проти» разом з партнером у плануванні вагітності та батьківства.

Моя вагітність, твоя служба: як підтримати одне одного та зберегти стосунки

Вчимося комунікувати про вагітність із партнером-військовослужбовцем. Побудова гармонійного розподілу ресурсів на себе, партнера, майбутню дитину.

Пропозиція, що змінила життя: «Давай народимо дитину»

Не боятися зважитися на складний досвід. Піклування про себе заради малюка і партнера. Рекомендації пренатального психолога.

Догляд за дитиною

Усвідомлене батьківство в час війни

Дослідження Ветеран Хабу про досвід батьківства серед військових та їхніх партнерів. Як батьківство змінюється під час війни. Як бути, коли тато на службі.

До тих, хто переживає втрату дитини

Як не втратити віру і прожити горе разом. «Опіка Ангела» як приклад організації, що підтримує батьків, які втратили дитину.

Віртуальний тато

Принципи спілкування з дітьми, коли тато не поряд. Не забудьте про себе, піклуючись про дитину. Поради психолога батькам, які тимчасово опікуються дітьми без партнера.

«Воно таке маленьке, я боюсь йому нашкодити»: готуємось до зустрічі із дитиною 

Будуємо стосунки з усіма членами сім’ї перед пологами. Як залучати рідних до появи малюка. Поради для майбутніх (і не тільки) батьків.

Повернувся зі служби батьком: як адаптуватися до нової ролі

Повернення до цивільного життя і батьківство. Зміни і поради для військових, які стали батьками і не знають, що з цим робити.

Заспокоїти себе і немовля

Взаємодія батька і малюка у перші місяці його появи. Як встановити контакт з немовлям. Підказки для військових про розуміння і поводження з дитиною.

Стосунки у парі

Як бути батьками і залишатись парою на відстані

Ключі до збереження романтичних стосунків після народження дитини і на відстані. Як не загубитися у батьківстві.

Перший секс після пологів

Як подолати страхи та підтримати одне одного. Інтимність: коли і як? Корисні рекомендації про важливе від спеціаліста.

Фінанси майбутніх батьків

«Дитина буде однаково щасливою як у візочку в барвінок з OLX, так і у новому Cybex». Розповідаємо все про витрати на дитину і розвінчуємо міфи про те, що дитина — це розкіш.

Як допомогти батьку-військовому бути близьким з вами та дитиною.

Дитина — не привід забувати одне про одного. Шість порад для успішних стосунків з партнером у перші місяці після пологів.

Важко, але необхідно

Рекомендації для дружин військових у складних ситуаціях. Смерть, безвість і полон: що робити в кожному випадку.

Підтримка після втрати: юридична допомога для партнерів та дітей

Куди звертатися та, які документи підготувати, якщо сталося непоправне. Пільги та виплати сім’ям загиблих військових та волонтерів.

Проєкт «Усвідомлене батьківство під час війни» реалізується у межах проєкту «Сприяння побудові довготривалих близьких стосунків у сім'ях ветеранів та військових», що виконує БО «БФ “Ветеран Хаб++”» в межах проєкту «Спроможні та сильні», який реалізується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.