Дослідження про батьківство під час війни

Військові, які з 2014 року стоять на захисті України, — люди зі звичайними потребами і бажаннями у незвичайних умовах. Як опір смерті вони часто прагнуть до маніфестації життя — продовження роду і народження дитини. Таке вагоме рішення в часі війни огорнуте новими викликами й умовами.

Чому це важливо

Нова сучасність формує нові питання серед сімей військових. Важливий крок на шляху до батьківства передбачає багато інших, дрібних, але вагомих. Вагітність і пологи, коли партнера немає поруч, стосунки на відстані, психоемоційні аспекти — все це необхідно проговорити, щоб адаптуватися до сьогодення.

Illustration

Кому буде корисним

Майбутнім батькам-військовим

Партнеркам військовослужбовців

Парам, які планують вагітність, коли хтось один на війні

Колу родини військових

Експертам

Людям, які ухвалюють рішення

Тисячі українських військових планують, очікують дитину або вже є батьками. Війна часто починається з непростого вибору: або сім’я, або служба.

  • Illustration

    Ольга Фокаф — головна аналітикиня дослідження «Батьківство під час війни: що змінюється».

Подяки

● Марії Соколовській за допомогу з розробкою концепції та проведенням деяких інтерв’ю.● Інтерв’юерам Емілії Воронцовій, Ксенії Павлішин, Ользі Мотрохіній, Павлу Суслякову, Світлані Бредниковій.● Всім учасникам та учасницям глибинних інтерв’ю, які знайшли час для розмов.● Команді Ветеран Хабу та партнерам за важливу ініціативу цього дослідження.

Проєкт «Усвідомлене батьківство під час війни» реалізується у межах проєкту «Сприяння побудові довготривалих близьких стосунків у сім'ях ветеранів та військових», що виконує БО «БФ “Ветеран Хаб++”» в межах проєкту «Спроможні та сильні», який реалізується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.